Časté otázky

Časté otázky

Stránka Sledovanie zásielok DHL dokáže poskytnúť aktuálne informácie o tom, kde sa vaša zásielka práve nachádza.

DHL Express môže zaistiť kópiu podpisu príjemcu ako dôkaz o doručení zásielky. Doklad o doručení zásielky sa odosiela e-mailem späť odosielateľovi a je ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí nemajú prístup k Internetu.

Každému, kto často posiela zásielky, doporučujeme, aby si u DHL založil zákaznícke číslo. Dosiahnete tak výhody úspor zo zjednaných cien a možnosť platby faktúrou. Príležitostní odosielatelia môžu platiť platobnou kartou alebo v hotovosti.

Spoločnosť DHL Express šetrí životné prostredie a preto preferuje elektronickú formu fakturácie. DHL Elektronická fakturácia poskytuje našim zákazníkom rýchlu, presnú a efektívnu službu. Elektronická fakturácia umožňuje prezerať nové faktúry, vyhľadávať archivované doklady a sťahovať finančné dáta priamo do finančného systému.

Výhody Elektronickej fakturácie

Transakcie bez použitia papiera: V momente, kedy je faktúra importovaná do systému, vám je zaslaný email s faktúrou v PDF formáte a odkazom na webovú stránku, kde sa nachádza vaša Elektronická fakturácia. Tu si môžete prehliadať a sťahovať faktúry v niekoľkých formátoch.

Príjmanie faktúr v niekoľkých formátoch: Elektronickú faktúru si môžete stiahnuť v rôznych formátoch, vrátane CSV súboru (pre import do Excelu), PDF (ideálne pre tlač alebo odoslanie ako príloha k mailu) a XML. Nie je treba viac ručne zadávať fakturačné údaje do vášho finančného systemu. Šetrí čas a znižuje riziko chyby.

Vyhľadávanie historických dát online: Vaše faktúry sú online po dobu 12 mesiacov, takže môžete rýchlo vyhľadať požadovanú faktúru v priebehu niekoľkých sekúnd.

Otázky k vašim faktúram: Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa vašej faktúry alebo zásielky, prihláste sa online. Jednoducho kliknite na tlačítko Otázka, vyberte príslušnú kategóriu a zadajte potrebné údaje. Informácia bude ihneď zaslaná do DHL a o stave vašej požiadavky budete včas informovaný.

Náhľad nákladového listu - Waybillu: Je kedykoľvek k dispozícii pre online zobrazenie, čo uľahčuje jeho priradenie k faktúre. Pre zobrazenie stačí kliknúť na odkaz s číslom nákladového listu na faktúre. Pokiaľ náhľad nie je k dispozícii, automaticky bude zaslaná požiadavka na jeho dohľadanie na náš zákaznícky servis.

V prípade, že sa zásielka, ktorá má byť dodaná v stanovenom čase, oneskorí z dôvodu spôsobených na strane DHL, kontaktujte zákaznícky servis, ktorý pre vás zaistí vrátenie prepravného.

Pokiaľ vaša zásielka nedorazila, je nutné sa obrátiť na zákaznícky servis a povedať im číslo nákladového listu, presný popis tovaru a jeho obalu. V našich “strediskách nájdených zásielok” sú uložené položky, ktoré neboli správne adresované alebo sa uvoľnili zo svojho obalu. Je možné, že vám pomôžu vašu zásielku nájsť. Pokiaľ táto možnosť zlyhá, kontaktujte prosím zákaznícky servis. Upozorňujeme, že k poškodeniu tovaru počas prepravy dochádza často následkom nedostatočného zabalenia.

Z čisto prepravných dôvodov (veľkosť dverí našich dodávok a lietadiel) žiadame, aby žiadny z rozmerov zásielky nepresiahol 120 cm. Radi vám však poradíme a zariadime prepravu aj rozmernejších položiek. Z dôvodu bezpečnosti našich prepravcov ďalej požadujeme predchádzajúce upozornenie na zásielky ťažšie ako 50 kg.

Túto otázku budete musieť prejednať s predajcom. Záleží na druhu danej komodity, hodnote tovaru, spôsobe jeho označenia predajcom na colné účely a na tom, do ktorej krajiny ho dovážate. Pokiaľ colnica vymeria clo, DHL ho uhradí, ale bude vám zaslaná požiadavka na jeho zaplatenie, či už dodávku tovaru príjmete alebo nie.

Samozrejme, DHL má bezkonkurenčné skúsenosti s prepravou do zahraničia. Obráťte sa prosím na obchodného zástupcu DHL, ktorý s vami môže prejednať vaše potreby.

Elektronická fakturácia je moderný, ekologický a efektívny spôsob predávania daňových dokladov v elektronickej podobe, ktorá plnohodnotne nahrádza tlačenú verziu. Ako alternatíva zasielania faktúr poštou alebou faxom ponúka internet nie len rýchle a presné riešenia spracovania faktúr, ale aj obrovské výhody spojené s prehliadaním a správou vašich dokumentov online – nie len s nami, ale aj s inými spoločnosťami v rámci vášho finančného reťazca.

Elektronická fakturácia je jednoduchá aplikácia a nevyžaduje žiadne školenie. Aplikáciu môžete použiť pre zobrazenie faktúr, vyhľadávať archivované faktúry a dáta importovať priamo do vášho účtovného systému.

Výhody Elektronickej fakturácie

Transakcie bez použitia papiera: V momente, kedy je faktúra importovaná do systému, vám je zaslaný email s faktúrou v PDF formáte a odkazom na webovú stránku, kde sa nachádza vaša Elektronická fakturácia. Tu si môžete prehliadať a sťahovať faktúry v niekoľkých formátoch.Transakcie bez použitia papiera: V momente, kedy je faktúra importovaná do systému, vám je zaslaný email s faktúrou v PDF formáte a odkazom na webovú stránku, kde sa nachádza vaša Elektronická fakturácia. Tu si môžete prehliadať a sťahovať faktúry v niekoľkých formátoch.

Príjmanie faktúr v niekoľkých formátoch : Elektronickú faktúru si môžete stiahnuť v rôznych formátoch, vrátane CSV súboru (pre import do Excelu), PDF (ideálne pre tlač alebo odoslanie ako príloha k mailu) a XML. Nie je treba viac ručne zadávať fakturačné údaje do vášho finančného systemu. Šetrí čas a znižuje riziko chyby.

Vyhľadávanie historických dát online : Vaše faktúry sú online po dobu 12 mesiacov, takže môžete rýchlo vyhľadať požadovanú faktúru v priebehu niekoľkých sekúnd. Otázky k vašim faktúram: Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa vašej faktúry alebo zásielky, prihláste sa online. Jednoducho kliknite na tlačítko Otázka, vyberte príslušnú kategóriu a zadajte potrebné údaje. Informácia bude ihneď zaslaná do DHL a o stave vašej požiadavky budete včas informovaný.

Náhľad nákladového listu - Waybillu : Je kedykoľvek k dispozícii pre online zobrazenie, čo uľahčuje jeho priradenie k faktúre. Pre zobrazenie stačí kliknúť na odkaz s číslom nákladového listu na faktúre. Pokiaľ náhľad nie je k dispozícii, automaticky bude zaslaná požiadavka na jeho dohľadanie na náš zákaznícky servis.

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.