DEŇ ZEME

DEŇ ZEME

Vážení zákazníci,

DHL Express je s Vami aj dnes v týchto tažkých časoch. Naše služby sa touto neľahkou skúškou posúvajú vpred, denne sa učíme ako zvládať nové prekážky, aby život a biznis mohol fungovať, do istej miery, v normálnom režime.

Čelíme globálnej zdravotníckej kríze, ale práve dnes sa čoraz častejšie stretávam s názormi, že témy o udržateľnosti, zodpovednej logistike voči životnému prostrediu sú potrebné a intenzívnejšie ako predtým.

Ak v tomto čase vyhľadávate opustené chodníky určite si viac ako inokedy uvedomujete, aká dôležitá a vzácna  je pre nás práve príroda...

Prijmite prosím moju žiadosť a staňte sa našim partnerom v boji  pri záchrane planéty.  Deutsche Post DHL Group, ako popredná logistická spoločnosť, kladie dôraz na ochranu životného prostredia a preto si stanovila

ambiciózny cieľ dosiahnuť nulové emisie do roku 2050. Stanovujeme nový štandard pre budúcnosť odvetvia dopravy. Ponúkame Vám zelené riešenia, ku každej vašej posielanej zásielke využitím ponuky Climate Neutral service.

Prečo projekt GoGreen - Produkt Climate Neutral Service

Deň Zeme už tradične oslavujeme 22. apríla. Svojimi aktivitami výrazne zasahujeme do toho, ako vyzerá príroda a svet okolo nás.

Plne si uvedomujeme zodpovednosť a zaviedli sme program na ochranu životného prostredia spoločnosti s názvom GOGREEN, aby sme prevzali zodpovednosť za životné prostredie znížením nášho vplyvu.

S produktmi a službami GOGREEN pomáhame aj našim zákazníkom znižovať ich uhlíkovú stopu.

Prečo projekt GoGreen

 • UDRŽATEĽNÁ LOGISTIKA a zmena myslenia je krok vpred pri záchrane našej planéty.
 • GoGreen sa pokúša odstrániť emisie a ak nemôže niečo odstrániť, tak ich škodu vyvažuje.
 • DHL ponúka túto službu ako prostriedok pre zákazníka na kompenzáciu oxidu uhličitého z jeho zásielok.
 • Boli sme prvou globálnou logistickou spoločnosťou, ktorá  predstavila program na ochranu životného prostredia pod názvom GoGreen už v roku 2008.

Produkt Climate Neutral Service

 • Je overený výpočet a kompenzácia emisií skleníkových plynov pre naše dopravné a logistické služby prostredníctvom projektov na ochranu klímy.
 • Zahŕňa výpočet emisií na úrovni prepravy, vyrovnanie týchto emisií prostredníctvom nákupu uhlíkových kreditov v mene zákazníka a nasmerovanie týchto emisií na projekty na zníženie emisií uhlíka.
 • Každá zásielka GOGREEN Climate Neutral je spoplatnená pevnou sumou za kilogram 0,10 eur/ 1 kg , minimum je 0,10 eur.

GoGreen Climate neutral – Pošli svoju zásielku „na zeleno“

Pre koho je program vhodný

 • Populárne riešenie pre zákazníkov s podnikaním B2C na preukázanie ich environmentálnej angažovanosti.
 • Ľahko aplikovateľné pre všetky DHL služby.
 • Pre pravidelné aj nepravidelné prepravy.
 • Pre zákazníkov, ktorí využívajú MY DHL + (alebo zákaznícky servis).

Ako to funguje

 • Kalkulácia - Vypočítame množstvo emisií vyprodukovaných počas manipulácie a prepravy zásielok.
 • Vyváženie-eliminácia - Uhlíkové kredity sa nakupujú z uznávaných projektov na ochranu podnebia, aby sa úplne kompenzovali emitované emisie skleníkových plynov.
 • Štítok - označenie - Zákazník môže označiť svoje zásielky logom GoGreen.
 • Certifikát - Zákazníci dostávajú ročný certifikát uvádzajúci kompenzované emisie skleníkových plynov.
 • Certifikácia - Všetky výpočty a kompenzácie prechádzajú každoročným procesom overovania treťou stranou.

Projekty – Karbónové kredity

Ide o uhlíkové kredity vysokej hodnoty, t.j. spĺňajú štandardy CDM a / alebo nesú „zlatý štandard“, t.j.

 • Lesotho: Vlastný projekt sporákov na úsporné palivo.
 • DPDHL Nikaragua: Veterná energia.

http://www.dpdhl.com/en/responsibility/environmental-protection/green_products_and_
services/climate_protection_projects.html

Projekty na ochranu klímy financované zo služby GoGreen

GOGREEN projekt na ochranu klímy:  BIOSAND vodný filter v Hondurase

V Hondurase nemá veľa domácností s nízkymi príjmami prístup k čistej pitnej vode a každý deň sú vystavení riziku nákazy vodnými chorobami. Pitná voda sa tradične varí na kachliach na drevo, aby sa znížilo riziko. Drevo je často rúbané nelegálne. Vodný filter Hydraid® BioSand je filtračný systém s nulovou spotrebou energie. Skladá sa z uzavretých vrstiev piesku, štrku a biologických organizmov, ako sú riasy alebo planktón, ktoré konzumujú patogény na čistenie vody. Životnosť vodného filtra je viac ako desať rokov a po jeho inštalácii je potrebná minimálna údržba. Poskytuje tak alternatívu k vriacej vode bez emisií CO2.

GOGREEN projekt na ochranu klímy:  Save 80 v Lesotho

V Lesotho v južnej Afrike sme implementovali prvý vlastný klimatický projekt určený pre našich zákazníkov GoGreen. Spolu s partnermi vybavujeme domácnosti účinnými sporákmi Save80, ktoré ušetria až 80 percent palivového dreva využívaného na kúrenie. Znížujú sa emisie skleníkových plynov a ľudia nie sú vystavení škodlivému dymu pri varení, odlesňovaniu a erózii pôdy (v Lesotho dopyt po dreve presahoval dostupnú biomasu).

GOGREEN projekt na ochranu klímy:  Zalesňovanie v Ugande

V Ugande je veľkým problémom degradácia lesov. Medzinárodný program výsadby stromov (TIST) umožňuje malým poľnohospodárom vo viacerých oblastiach v Ugande vysádzať stromy na ich pozemkov. Poľnohospodári dostávajú platby za každý vysadený strom. Miestni poľnohospodári ťažia zo školení o zbere a príprave pôdy.

 

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.