Program optimalizácie spotreby paliva

Program optimalizácie spotreby paliva

Program optimalizácie spotreby paliva (FOP) je jedným z troch ekologických programov, ktoré v súčasnosti prebiehajú v spoločnosti Express Americas a ktoré sľubujú, že spoločnosť DPDHL Group sa ešte viac priblíži k dosiahnutiu jej cieľov v oblasti nulových emisií Mission 2050. FOP znižuje emisie CO2 a náklady na palivo optimalizáciou ťažiska počas nakládky lietadla a prináša vynikajúce výsledky:

  • V júni dosiahol americký región druhý po sebe idúci mesačný rekord a dosiahol optimálne zaťaženie ťažiska 84,6%, čo je medziročný nárast o 15,6 bodu. Región, Cincinnati Hub, Mexiko a USA, dosiahli za posledné dva mesiace nové rekordné výkony.
  • Vďaka našim tímom pre plánovanie zaťaženia Superstar bude v roku 2021 americký región na ceste k zníženiu emisií CO2 o 22 miliónov kilogramov - to je ekvivalent vysadenia asi JEDNÉHO MILIONU STROMOV! A zabráni tak nákladom na palivo v hodnote až 4 miliónov dolárov na opätovné investovanie do udržateľného leteckého paliva (SAF).

Toto vedie pekne k nášmu druhému ekologickému programu: Udržateľné letecké palivo. Spoločnosť Express urýchlila prechod od fosílnych palív k alternatívam SAF, aby splnila cieľ skupiny spočívajúci v tom, že do roku 2030 bude z udržateľných zdrojov odvodzovať viac ako 30% z celkovej spotreby leteckého paliva.

  • V súčasnosti je medzinárodné letisko San Francisco (SFO) jediným miestom Express Americas využívajúcim SAF - o ďalších miestach sa rokuje.
  • Všetky lety spoločnosti Express odlietajúce z SFO začali používať SAF v decembri 2020.
  • SAF sa skladá z 25% - 40% suroviny z odpadu a zvyškových lipidov zmiešaných s konvenčným leteckým palivom. Počas svojho životného cyklu SAF znižuje emisie skleníkových plynov až o 80% v porovnaní s fosílnymi palivami.

Tretí ekologický program, ktorý nám pomáha dosiahnuť naše ciele GoGreen, sa týka elektrických vozidiel na vodíkový palivový článok (FCEV). Vozidlá nahrádzajú stroje, ktoré predtým fungovali na naftu, benzín a skvapalnený ropný plyn a táto iniciatíva je prvou svojho druhu na svete.

  • V roku 2021 bola v uzle Cincinnati nainštalovaná dočasná vodíková stanica na doplnenie paliva pre vozidlá a zariadenia Ground Support Equipment (GSE).
  • V marci sa začal šesťmesačný test na overenie prevádzkovej uskutočniteľnosti a overenie úspor emisií CO2 pri vodíkových palivových článkoch elektrického modelu GSE.
  • Štúdia posúdi náklady a praktickosť stálej rozsiahlej vodíkovej infraštruktúry.
  • Analýza koncom tohto roka určí, ako si technológie navzájom porovnávajú, čo sa týka paliva, spotreby energie, správania sa za každého počasia a pri plánovanej / neplánovanej údržbe.

Keďže v Express Americas prebieha toľko zelených iniciatív, budúcnosť vyzerá viac než sľubne - vyzerá fantasticky!

Tím DHL Express

 

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.