Pripime si na logistiku vína a liehovín

Pripime si na logistiku vína a liehovín

Zmanažovanie dodávacieho reťazca vína a liehovín je veľmi ťažké z dôvodu kolísajúceho dopytu, zložitých vládnych obmedzení a krehkého tovaru.

Keď premýšľame nad vínom a liehovinami, okamžite sa nám vybaví predstava kopcov pokrytých vinicami, dubové sudy plné vína uskladnené v temných pivničkách, liehovar vyrobený z nerezovej ocele, ktorý každý deň pumpuje tisíce litrov alkoholu. Bezohľadu na spôsob a proces výroby alkoholu, výsledkom je prémiový produkt, ktorý vytvára trh s hodnoutou 1.1 bilióna eur.

Kľúčovým slovom v tomto odvetví je kvalita, ktorá sa vzťahuje na spôsobom, akým sú tieto tovary prepravované. Vyžaduje si to špeciálne vedomosti o tom, ako bezpečne a legálne prepravovať víno a liehoviny cez hranice štátov. Liehovinový priemysel je dynamický a v neustálom pohybe. Preto poskytovatelia logistických služieb musia byť informovaní o všetkých trendoch a zmenách týkajúcich sa trhu, aby vedeli ponúknuť rozdielne riešenia pre výrobcov, ako aj pre maloobchodníkov.

Giorgio Gori je medzinárodne napredujúca spoločnosť, ktorá bola predstavená v Taliansku v roku 1 947. Od roku 1 962 je lídrom v dodávke integrovaných logistických riešení pre globálny trh vína a liehovín. DGF je partnerom spoločnosti Giorgio Gori a od roku 2014 Gori spadá pod vlastníctvo skupiny DPDHL.


Milióny fliaš ročne

Väčšina podielu firmy Gori sa nachádza v Taliansku, nakoľko spoločnosť sídli v meste Livorno. Samozrejme, má aj svoje pobočky v krajinách, ktoré sú známe výrobou vín a špecializujú sa na logistické riešenia v tomto odvetví. Sú to krajiny ako Francúzko, Španielsko, Portugalsko, severná Afrika, Austrália, Nový Zéland, Spojené Štáty Americké, Argentína a Čile, ktoré sa špecializujú na ponúkanie logistických riešení v tomto odvetví. Každoročne sa tieto krajiny spoločne zaoberajú 70 miliónmi prípadmi – alebo 850 miliónmi fliaš vína a liehovín s trhovým podielom 25 percent.


Trh a produkty

Trh vína a liehovín je rovnomerne rozdelený medzi konzumné a produkujúce krajiny. Taliansko, Španielsko, Francúzko, Čile a Argentína sú krajiny známe produkciou vína. Krajiny ako Spojené štáty, Spojené Kráľovstvo a Nemecko exportujú víno, taktiež pivo ale rovnako sú známe aj importom z mnohých iných krajín. Kanada len importuje víno a liehoviny.

Produkty sú doručené vo fľašiach a preto, je veľmi podstatné uistiť sa, že náklad je chránený. Ochrana tovaru je kľúčom úspechu Gori, nakoľko spoločnosť neustále investuje do inovácií, ktoré prispievajú k ochrane tovaru. Jedným príkladom je Goriliner, materiál, ktorý udržiava teplotu tovaru počas celej cesty prepravy. Tento materiál zabezpečuje, že produkty sú doručené v takom stave ako boli naložené na prepravu do zahraničia.

 

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.