DHL Express otvára nový Hub v Bruseli

DHL Express otvára nový Hub v Bruseli

DHL Express otvára nový Hub v Bruseli  

  • Najmodernejšie triediace stredisko DHL Express zvýši kapacitu spracovania zásielok štvornásobne.
  • Automatizovaná technológia triedenia zásielok umožňuje neskoršie vyzdvihnutie, dodatočnú flexibilitu a vyššiu spoľahlivosť služieb pre belgických odosielateľov.

Brusel, Belgicko / Bonn, Nemecko, 22. február 2018: DHL Express, celosvetový líder v oblasti logistiky a expresného doručovania, otoril dnes svoje nové regionálne centrum na letisku v Bruseli. Najmodernejšie triediace stredisko (tzv. hub) je vybavené najnovšou technológiou z oblasti logistiky a takmer štvornásobne zvýši kapacitu spracovania zásielok DHL Express v Bruseli na 42 000 ks/hodinu. Investícia vo výške viac ako 140 miliónov eur, vrátane nákladov na prenájom, vytvorí priestor pre viac ako 200 nových pracovných pozícií v DHL. 

Ken Allen, CEO DHL Express povedal: “Brusel zohráva kľúčovú úlohu v celosvetovej sieti DHL Express. Bruselské triediace stredisko je jedno z najväčších hubov na svete a vzhľadom na jeho polohu v logistickom centre Európy zohráva dôležitú úlohu pri spájaní spoločností z tohto regiónu so svetom. Toto nové triediace stredisko je kĺúčovou súčasťou nášho celosvetového investičného plánu a podporí náš rast, efektivitu našej siete a vysokú uroveň kvality, pre ktorú sa zákazníci obrátia na spoločnosť DHL Express.“

Nový hub s rozlohou 36.500 m² (vrátane skladov a kancelárií) takmer štvornásobne zvýši kapacitu spoločnosti DHL Express v Bruseli. Pri plnej kapacite môžu dva automatizované systémy triedenia spracovávať až 42 000 balíkov za hodinu, čím sa hub stáva piatym najväčším centrom globálnej siete DHL. Ponúka letecké a pozemné spojenie s mnohými európskymi destináciami, ako aj priame medzikontinentálne spojenia s Amerikou, na Strednom východe a v Afrike.

Koen Gouweloose, viceprezident spoločnosti DHL Brussels Hub povedal: "Tento nový hub je skvelým príkladom niektorých najnovších špičkových logistických technológií. Umožňuje nám spracovať viac balíkov rýchlejšie a efektívnejšie. Ako triediace stredisko nám umožňuje zohrávať dôležitú úlohu v sieti a zároveň venovať veľkú pozornosť bezpečnosti a pracovným podmienkam pre našich 1200 zamestnancov, ktorí naopak zabezpečujú, že naši klienti dostávajú skvelú službu, ktorú očakávajú od spoločnosti DHL Express.“


Ako súčasť programu GoGreen spoločnosti DHL, nový hub znižuje ekologickú stopu spoločnosti o 768 ton CO2 ročne, a to vďaka účinnejšej technike triedenia a lepšej izolácii. Je tiež certifikovaný podľa bezpečnostných noriem TAPA "A".

 

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.