Návod na obsluhu

Návod na obsluhu

1. Skontrolujte, či neposielate zakázaný tovar (viď leták na bočnej strane kiosku alebo na stránke www.dhl.sk). Ak nie ste si istý, či je Vaša zásielka v súlade s danými pravidlami, kontaktujte DHL zákaznícky servis na čísle 18 811.

2. Od obsluhy si vyžiadaje zadarmo DHL obalový materiál. Presné rozmery a maximálne nosnosti obalov nájdete v letáku DHL ServicePoint (v držiaku na bočnej strane kiosku).

3. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a objednajte si prepravu pre svoju zásielku. V priebehu objednávky je potrebné vyplniť:

  • meno, adresa, kontakt (telefónne číslo) odosielateľa a príjemcu (pri odosielateľovi musí byť vždy uvedená platná slovenská adresa)
  • presný popis obsahu zásielky (pre potreby preclenia)
  • hodnota obsahu zásielky (maximálne do hodnoty 990 Eur)
    (Zásielka je automaticky poistená - dokumenty do 400Eur, tovarové zásielky v rámci EÚ do 400Eur a mimo EÚ do 990Eur)./li>

4. Vyplňte všetky nevyhnutné údaje, dokončite objednávku prepravy a počkajte na vytlačenie potrebných dokumentov.

5. Odoberte vytlačené dokumenty z priestoru pod obrazovkou kiosku a všetky ich odovzdajte obsluhe. Obalový materiál neuzatvárajte, počkajte na bezpečnostnú kontrolu obsahu zásielky obsluhou.

6. S obsluhou podpíšete všetky dokumenty. Vy dostanete jedno vyhotovenie leteckého nákladového listu a proforma faktúru(vzťahuje sa len na tovarové zásielky).

7. Zásielku je možné podať aj v prípade nefunkčnosti kiosku. Máte možnosť vyplniť ručne papierový nákladový list. Stačí požiadať obsluhu, aby vám tento dokument poskytla. Na nákladovom liste vyplníte údaje o odosielateľovi, príjemcovi, údaje o zásielke (úplný popis tovaru, čo je obsahom zásielky) a dátum. V prípade tovarovej zásielky mimo EÚ je potrebné vyplniť aj Proforma faktúru. Tú vám tiež poskytne obsluha. Na záver nákladový list podpíšete a obsluha vám vystaví daňový doklad o zaplatení prepravy.

To je všetko. Teraz je to na nás!

Celý proces môžete sledovať online na stránke www.dhl.sk

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.