Odporúčania Balenia

Odporúčania Balenia

Pred doručením zásielok do miesta ich doručeni, môžu zásielky prejsť tisíce kilometrov sofistikovanou globálnou sieťou spoločnosti DHL. Spoločnosť DHL robí všetko pre to, aby zaistila ich doručenie včas a v čo najlepšom stave.

K ich bezpečnému doručeniu bez ujmy prispieva i správne zabalenie zásielky pomcou vhodných baliacich materálov.

Čo je pre Vašu zásielku najlepšie?

Pri prevencii poškodenia je kľúčovým aspektom kvalitné balenie. Vyhodnotenie potrieb aký baliaci materiál je vhodný, je dôležitým krokom pre zaistenie čo najbezpečnešieho zabalenia prepravovaného typu tovaru.

Medzi hlavné zohľadňovacie vlastnosti balenia patrí:

Balenie chráni Vaše zásielky

Pre ochranu zásielky v priebehu prepravy je zásadným prvkom kvalitné balenie. Spoločnosť DHL ponúka celú radu overených baliacich materiálov. Pokiaľ však preferujete vlastné balenie, to ponúkame niekoľko všeobecných pravidiel.

Materiál
  • Vždy používajte vysoko kvalitné katrónové krabice Pri krehkých alebo ťažkých predmetov doporučujeme použiť kartonovú krabicu s dvojitou alebo trojitou vrstvou.
  • Nepoužívajte staršie použité krabice. Tieto môžu mať narušenú štruktúru a pevnosť.
Pevnosť
  • Hľadajte pečiatku výrobcu, na ktorej nájdete informácie o typu konštrukcie a pevnosti krabice. V prípade potreby požiadajte o ďalšie informácie vojho dodávateľa.
  • Podľa špecifikácii na krabici, zvoľte najvhodneší typ balenia pre konktrétnu hmotnosť zásielky.
Veľkosť
  • Nevyplnené krabice môžu spadnúť, naopak preplnené roztrhať. Aby k tomuto nedochádzalo, zvoľte pre prepravovaný obsah správnu veľkosť balenia.

Použite baliacu techniku

Tu je niekoľko dôležitých zásad pre správne zabalenie obsahu zásielky.

Nenechávajte žiadny priestor prázdny

Prázdny priestor v krabici je potrebné vyplniť, aby nedochádzalo k presúvaniu obsahu v priebehu prepravy a prípadnému poškodeniu obsahu ako aj krabice.

6cm Vzdialenosť od stien

Umiestňujte prepravované položky vzdy do stredu krabice. Vzdialenosť od stien a rohov krabice by mala byť minimálne 6 cm.

Baľte jednotlivé položky zvlášť a používajte deliace materiály

Ak prepravujete niekoľko kusov v jednom balíku, zabaľte ich vždy samostate a oddelte ich od seba kartónovými oddelovačmi.

Základná Príručka Pre Balenie

Príručka Pre Balenie Elektroniky

Príručka Pre Balenie Módnych Odevov

Priručka Pre Balenie Nadrozmerných Zásielok

Priručka Pre Balenie Zásielok Citlivých Na Zmeny Teploty

Kontaktný formulár

Máte záujem o nezáväznú ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár.

Polia označené * sú povinné.